• -
 • -
 • -
 • -

 

Кропивницький – це місто неповторних пам’яток архітектури, талановитих композиторів, літераторів, науковців, акторів та драматургів, які прославили місто на весь світ. Це місто затишних вуличок, музеїв та галерей з унікальними мистецькими скарбами різних історичних епох світової цивілізації. І нарешті, це місто багате на творчий молодий потенціал.

В місті діють 30 установ та закладів галузі, з яких:

 • 20 бібліотек-філій Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького;
 • 3 музеї (КЗ “Літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого міста Кропивницького”, КЗ “Художньо-меморіальний музей О. О. Осмьоркіна”, КЗ “Кропивницький музей музичної культури ім. К. Шимановського”);
 • 4 музичні школи (музична школа № 1 ім. Г.Г. Нейгауза міста Кропивницького, КЗ “Музична школа № 2 ім. Ю.С. Мейтуса міста Кропивницького”, музична школа № 3 міста Кропивницького, музична школа № 4 міста Кропивницького);
 • дитяча школа мистецтв міста Кропивницького;
 • художня школа імені О.О. Осмьоркіна міста Кропивницького;
 • КЗ “Кропивницький культурно-дозвіллєвий центр”.

Кропивницький володіє значною культурною спадщиною. На території міста налічується 655 пам’яток нерухомої культурної спадщини, які знаходяться на обліку та занесені до Переліків пам’яток культурної спадщини місцевого значення.

ПАМ’ЯТКИ НЕРУХОМОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
МІСТА КРОПИВНИЦЬКОГО

Пам’ятки нерухомої культурної спадщини, у т.ч.:

655

архітектури та містобудування

577

монументального мистецтва

42

історії

25

археології

7

садово-паркового мистецтва

4

Місто занесене до списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року  № 878 “Про затвердження Списку історичних населених місць України”.

 
На території міста діє Академічний обласний український музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького, який є першим в Україні професійним українським театром. У репертуарі театру – п’єси українських та зарубіжних класиків і сучасних авторів. Своє неповторне мистецтво відвідувачам дарують талановиті актори та режисери, артисти оркестру та балету, відомі далеко за межами України.

Казковим куточком у серці України називають Кропивницький Дендропарк. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів з усієї країни та з-за кордону, аби помилуватися “українською Голландією”. Адже з початку квітня алеї парку вкриваються килимом з тюльпанів, гіацинтів, нарцисів та мускарів, цибулини яких привезені безпосередньо з Голландії. Різноманітність видів та сортів, висаджених в унікальні ландшафтні композиції, не залишать байдужими навіть самих витончених поціновувачів прекрасного. А для шанувальників активного відпочинку в парку представлена величезна кількість атракціонів, які запрошують гостей у яскраву подорож до світу розваг.

Не залишать без уваги гостей міста пішохідні та тролейбусні оглядові екскурсії містом, під час яких можна відвідати найвідоміші пам’ятки та споруди, почути нові факти та легенди міста, дізнатись про його багату історію та видатних особистостей. Серед них найпопулярнішими є “Старий Єлисаветград – архітектурна перлина Центральної України”, “Військове минуле та сьогодення”, “Храми Кропивницького”, “Визначні постаті “Степової Еллади”, “Женьшеньовий кущ” українського народу”, “Кропивницький музичний”.

З метою розвитку і підтримки культури та туризму в місті вже стало традицією проведення різноманітних масових заходів, серед яких Національний мистецький фестиваль “Кропивницький”, Міжнародний фестиваль театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, Всеукраїнська виставка-фестиваль “Весняний книговир”, Всеукраїнський фестиваль народної пісні “Калиновий спів” та інші.

   
Щорічно місто приймає тисячі гостей з усього світу. На сьогодні у місті наявні готельні заклади, які відповідають європейським стандартам і користуються популярністю як у іноземних туристів, так і вітчизняних бізнесменів, зокрема “ApartUA”“Reikartz”, “Аерополь”, “Shengen”, “Зірка”, “Catalunya”, “Козача Застава” та інші.

 

Розвинута мережа закладів ресторанного сервісу задовольняють потреби в харчуванні людей з різних країн світу з їх смаками та традиціями. Із зростанням кількості проведення різноманітних виїзних заходів та церемоній активно розвивається кейтеринг.