На території міста Кропивницький, як міста-обласного центру, медичну допомогу надають лікувальні заклади і підприємства різних форм власності та підпорядкування:

  • 11 закладів охорони здоров’я комунальної власності міста;
  • 13 закладів охорони здоров’я ІІІ рівня спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області;
  • відомчі заклади охорони здоров’я (органів МВС України, Нацsjyfkmyj]поліції, ДСНС, ЛАУ тощо);
  • 15 закладів охорони здоров’я інших форм власності (лікарня Святого Луки ПВФ “Ацинус”, онкологічний центр “Томоклінік”);
  • фізичні особи-підприємці (стоматологічні клініки та кабінети, офтальмологічні клініки та кабінети тощо).

 

Враховуючи розгалуженість медичної інфраструктури, заклади охорони здоров’я обслуговують не лише населення міста, а й мешканців прилеглих територій та всієї Кіровоградської області.

 

Первинна ланка медицини міста представлена 3 закладами охорони здоров’я (2 центри первинної медико-санітарної допомоги та окрема амбулаторія). Всього у місті Кропивницькому функціонує 19 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.

 

Впроваджено медичну реформу на первинному та вторинному рівнях надання медичної допомоги населенню: заклади реорганізовано у комунальні некомерційні підприємства, які перейшли на новий механізм фінансування за надані медичні послуги у рамках програми державних медичних гарантій та укладено договори з НСЗУ, запроваджено новий механізм фінансування за принципом “гроші ходять за пацієнтом”.