Місто Кропивницький посідає ключове місце в економіці Кіровоградської області. Станом на 01 січня 2019 року в місті активно діє 26,5 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, з них – 13,9 тис. фізичних осіб-підприємців, 12,6 тис. юридичних осіб.

  • юридичні особи (47.5%)
  • фізичні особи-підприємці (52.5%)

За рахунок коштів міського бюджету суб’єктам підприємництва міста на безповоротній основі надається фінансова підтримка для:

  • реалізації інвестиційних проектів на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області;
  • часткової компенсації відсотків за кредитами, які отримані в банківських установах на реалізацію інвестиційних проектів.

Для стимулювання розвитку підприємницької діяльності в місті успішно функціонує Центр надання адміністративних послуг Міської ради міста Кропивницького. Центр створює доступні та зручні умови реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, задоволення потреб громадян та суб’єктів господарювання, підвищення якості надання адміністративних послуг.

У центрі суб’єкти звернення мають можливість отримати 156 адміністративних послуг. До роботи центру залучено 13 дозвільних органів, 16 виконавчих органів міської ради і 6 представників територіальних (місцевих) органів центральних органів виконавчої влади.

У 2018 році прийнято:

54,5 тис. заяв;

88,3 тис. відвідувачів.

Найпопулярніші послуги:

надання соціальної допомоги;

реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання особи;

земля та нерухомість;

архітектура та будівництво.

Основні принципи роботи ЦНАПу:

  • відкритість, прозорість та зрозумілість процедур;
  • запровадження сучасних форм надання послуг;
  • забезпечення рівності прав усіх суб’єктів звернення;
  • оперативність у вирішенні питань.

На офіційному веб-порталі центру можна отримати інформацію про порядок та спосіб отримання адміністративних послуг, ознайомитись з переліком необхідних документів або завантажити електронні бланки заяв, дізнатися про місце розташування, графік роботи та перелік послуг, які надаються.