До уваги суб’єктів господарювання!

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє.

Враховуючи наближення комплексу весняно-польових робіт, нагадуємо, що при роботі з пестицидами одним з обов’язкових документів є допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня   2022 року № 297 строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, дійсних станом на 01 січня 2022 року, продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів , наступних за днем його припинення або скасування. Допуски (посвідчення), отримані після 01 січня 2022 року не підпадають під дію цієї постанови і мають термін дії 1 рік, що визначено в статті 18 Закону України “Про захист рослин” та статті 11 Закону України “Про пестициди і агрохімікати”- особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів повинні щороку проходити спеціальну підготовку і мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

З метою екологічного проведення робіт по захисту рослин та недопущення отруєння бджіл, рекомендуємо пройти спеціальну підготовку з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та отримати допуск на право роботи з пестицидами агрохімікатами особам, які не мають діючих допусків.

За довідками звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, тел. (0522) 24 63 36, (0522) 32 12 21.